Cílem této rubriky je vytvořit seznam odkazů na zajímavé a poučné stránky zaměřené na vědu a výzkum. Najdete zde internetové zpravodajství, encyklopedie, různé informační severy, ale i stránky obyčejných lidí, které jsou prostě tak dobré, že se vyrovnají i práci skutečných odborníků. 

 

Kvůli přehlednosti jsem všechny odkazy rozdělil do pěti skupin - podle toho, na co jsou stránky v seznamu zaměřeny. Čtyři skupiny jsou zaměřeny každá na jednu přírodní vědu (Astronomie, Biologie, Geologie a Meteorologie) a pátá skupina je pro zbytek - Nezařazené. Stránky v této skupině jsou většinou zaměřeny na více oblastí vědy zároveň a nebo se nehodí do žádné skupiny.

 

Odkazy v seznamu jsou doplněny krátkým popisem, na co jsou dané stránky zaměřeny. A protože je právě popisek tím nejdůležitějším klíčem k vyhledávání odkazů ze seznamu, budu se do budoucna snažit všechny popisky od sebe barevně (ale třeba i jinak) odlišit - hledání potřebných informací v seznamu tak bude mnohem rychlejší. Navíc, pokud jsou stránky v jiném jazyce než v češtině, v závorce bude vždy tento jazyk uveden. Např:

Snímky Hubblova kosmického dalekohledu (EN) www.hubblesite.org

 

Způsob, jakým jsou informace o stránce zakódovány do barev, je podobně vysvětlený vždy na začátku každého seznamu.

 

Seznam postupně doplňuji novými a novými odkazy a budu rád, pokud se zapojíte i vy a pošlete své návrhy na internetové stránky, které bych zde mohl uvést. Existuje určitě hodně stránek, o kterých ani sám nevím a na některé jsem možná úplně zapomněl. Pokud se chcete zapojit, vyplňte prosím tento formulář:

Navrhněte stránky do seznamu užitečných odkazů

Zaujal vás můj web ? Přidejte se k mé skupině na facebooku.