V rubrice Vesmír jste se mohli dočíst o tom, jak je vesmír obrovský, a v této rubrice se teď podíváme na zoubek mimozemskému životu a mimozemským civilizacím.

 

Asi každý někdy přemýšlel o tom, jestli existuje život někde tam.. tam za hranicí naší atmosféry. Vzhledem k nepředstavitelné velikosti vesmíru by bylo docela povýšené, myslet si, že jsme ve vesmíru sami. A vůbec.. na našem světě existuje tolik druhů zvířat a stále nějsou všechny probádané. Hluboko v moři nebo i v mrazivém prostředí antarktidy můžeme najít extrémní podmínky, přesto i zde je primitivní život. Primitivní život znamená, že se zde možná vyvine i inteligentnější forma života, jen potřebuje čas.

 

"Primitivní život je velmi běžný a inteligentní život je dosti vzácný. Někteří by mohli říct, že se ještě nevyvinul ani na Zemi."

Stephen Hawking

 

S mimozemskými bytostmi se můžeme setkat v celé řadě filmů, seriálů ale i knih. Někteří lidé brali život jako samozřejmost, ale nikdo by si asi nedokázal představit, že by na Marsu někdy mohl existovat život. Zatím jsme ho nenašli, ale já věřím, že tam někdy byl. Stačí jen začít kopat ;). Byl by to hodně velký objev, najít tak pozůstatky života na Marsu.. co by nám asi řekly ? Našli bychom zvířata podobné těm ze Země ? Dinosaury ? Nebo lidem podobné bytosti ?

 

Zajímá vás vesmír ? Přidejte se k mé skupině na facebooku.