Arachnologie

V roce 2012 jsem se začal věnovat fotografování pavouků. Tehdy ještě neexistoval ani tento web a já přemýšlel, co bych s těmito fotografiemi mohl udělat. Rozhodl jsem se začít fotografovat všechny pavouky, na které narazím, poté je identifikovat a nějakým způsobem tyto fotografie třídit na těchto stránkách podle toho, o jaké druhy pavouků se jedná. Tato část rubriky je tedy vůbec nejstarší.

 

Křižák obecný (Araneus diadematus)

Křižák obecný (Araneus diadematus)

 

 

 
 

Entomologie

V roce 2013 jsem pak začal vyhledávat i brouky, motýly a vážky a k fotografiím pavouků tak přibyly i fotografie některých druhů hmyzu. V následujícím roce byla na tomto webu vytvořena kompletní systematika zástupců hmyzí říše, kde byste skutečně našli katalogy všech druhů hmyzu, na které byste si jen vzpomenuli. V roce 2016 pak byla většina katalogů smazána a ponechány byly jen katalogy z pěti skupin hmyzu. Tyto se snažím dále rozvíjet a soustředit se už pouze na ně.

 
Batolec červený (Apartura ilia)
Batolec červený (Apartura ilia)
 
 
 
 
 
 
Herpetologie

Během fotografování se mi občas naskytla příležitost vyfotografovat i některé druhy obojživelníků a plazů, a tak se v roce 2016 staly součástí nových katalogů. Na tyto živočichy se mi ovšem podaří narazit zřídkakdy, a tak doufám, že se mi i tuto rubriku v budoucnu podaří náležitě rozšířit. 

 
Užovka hladká (Coronella austriaca)
Užovka hladká (Coronella austriaca)
 
 
 
 
 
Ornitologie 

V roce 2016 byly rovněž položeny základy katalogů ptáků. Chtěl bych se v budoucnu zaměřit hlavně na poněkud "exotičtější" ptactvo jako jsou např. sovy, ledňáčci, vlhy a nebo žluvy a také na naše dravce. Postupně se tedy rozvíjí množství živočichů, na které se zaměřuji.

 
 
Kos černý (Turdus merula)
Kos černý (Turdus merula)
 
 
 
 

Pro doplnění jen dodám, že všechny zde uváděné snímky byly pořízeny na území České republiky a pokud si je otevřete v novém okně přímo na flickru, najdete pod popiskem i místo, kde byly fotografovány. 

 

Zaujal vás můj web ? Přidejte se k mé skupině na facebooku.