Nezařazené zkameněliny

Φ3mm, plicnatí plži ? (Okolí Punkevní jeskyně)

Na podzim roku 2015 se mi naskytla příležitost zúčastnit se školní akce v moravském krasu. Byla to pro mě lákavá nabídka a tak jsem ji rád přijal. O výletu snad ani nebudu hovořit, nicméně ukážu vám některé velmi zajímavé zkameněliny měkkýšů, které se nám tehdy podařilo nalézt v travertinu nedaleko...

V této rubrice najdete fotografie neidentifikovaných zkamenělin a také fotografie zkamenělin z terénu. Tato galerie vám má především ukázat, jak fosilie v přírodě vlastně vypadají a jak je hledat. Fosilie se totiž v převážné většině zachovají jen jako otisky, dutiny nebo jiné zbytky po organismech, které se zde nacházely třeba i před miliony lety. 

DSC08442_2

Samozřejmě jsou ale i naleziště, kde se fosilie zachovají mnohem lépe a lze na nich potom pozorovat různé detaily. Po preparaci, kdy se odstraní nežádoucí hornina kolem, pak lze vést skutečný vědecký výzkum a odhalovat nejrůznější tajemství, která nám byla až do nynějška skryta. Ve většině případů je to to jediné, co nám může napovědět, jak tehdejší obyvatelé moří nebo souše vypadali, co jedli nebo třeba v jakém prostředí žili.

Máte informace, které by mi mohly pro identifikaci pomoci?